Neděle 19. ledna 2020, svátek má Doubravka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 19. ledna 2020 Doubravka

Rozloučení

15. 12. 2019 20:12:44
Díky vašim hezkým reakcím, čtenosti a podpoře mne začalo bavit tady psát články, dlouho to ale bohužel nevydrželo a jak se říká: v nejlepším se má přestat.

Psal jsem tady rád, zalíbil se mi administrační systém pro blogery a díky vaší podpoře jsem začal psát jeden článek za druhým. Avšak bohužel, některým lidem tady se to nelíbilo a tak začali dělat dusno. A to takové, že jsem musel mazat a mazat komentáře. Aby toho nebylo málo, velmi brzy se ukázalo, že na straně těchto agresorů jsou zdejší administrátoři, především pan Banga, kterému se zřejmě nelíbí mé politické ukotvení, které se nalézá na levém středu.

Nakonec jsem byl zablokován, když jsem se agresorům bránil a nastavil jim zrcadlo stejným metrem, jakým oni útočili na mě. Pan Banga mou likvidaci vysvětlil tím, že mi smazal deset příspěvků, což je zákaz na půl roku odpovídat na reakce k mým článkům.

Dejte si na tyto šikanující provokatéry pozor. Oni vám každý napíší pár nenávistných příspěvků, tapetují, píší opakovaně a někdy i paralelně do několika vláken a k několika článkům. A protože jich je tolik, brzy vás vyvracení jejich nesmyslů a reakce na jejich arogantní, agresivní příspěvky, vyčerpá. Jenže administrátor potrestá právě vás, protože jste jen jeden člověk, který čelí kyberšikaně. A tak mezi těmi všemi příspěvky se jich tak objeví několik, za které už vás v součtu může zlikvidovat. Notabene, když svým agresorům nastavujete zrcadlo, aby se chytili za nos a přestali se chovat takto neurvale, jako nevyzrálé osobnosti.

Čekal jsem, že se administrátorům po pár dnech, až budou v klidu, rozjasní. Že pochopí absurditu svého jednání. To se ale bohužel nestalo a agresoři, kteří kupř. napadali i mé rodiče (kupř pan Miloš F. Pechar), si píší pod mými články dál, jako by se nechumelilo. Já ale na ně reagovat nemůžu. Resp. můžu jen mazáním a věřte, že některá jména, která jsem pod svými články viděl, jsem mazal už rovnou, než se rozepsali, protože nejsem dezorientovaný a přesně vím o čem by zase psali, jak by mě a mé blízké zase uráželi, jak by agresivně napadali a uráželi mé čtenáře, kteří pak nemají chuť do takové diskuze napsat nic hodnotného.

Na skládku také nejdete věšet čisté prádlo. Podle pana Bangy je to prý normální; podle mě tedy ne. A to jsem, myslím, vyrostl v hodně drsném prostředí.

Čekal jsem rovněž, že časem slehne ta pachuť i mně, napíšu zase nějaký další článek a hodím to celé za hlavu, jenže to nejde.

Jakmile jenom pomyslím na blogy iDnes, upřímně se cítím zhnusen. Dnes je mi už jasné, že do takového prostředí, kde si administrátoři evidentně neváží mých článků a mého věnovaného času, mé slušnosti a mého přísupu nulové toleranci ke kyberšikaně, ale naopak se aktivně proti mě zapojují, aby podpořili tyto útočníky, své kamarády, žádný článek nenapíši.

Je to prostě jako házet perly - vy víte komu. A ti co to nevědí, tak to jsou pravděpodobně ti šikanátoři, kteří se projevili jako opravdu neinformovaní lidé bez přehledu a normálního, zdravého vývoje osobnosti.

Takže si tady už pište co chcete, i pod tímto mým - zde posledním - článkem. Pokud někdy, po takovém znechucení, co jsem zde zažil, zase začnu psát články, pak jistě v jiném systému, kde budou jiní administrátoři, kteří budou mít alespoň trochu nějaký lidský přístup k člověku, jak je to běžné v normální společnosti.

Závěrem chci poděkovat všem, kteří mě podpořili a přesvědčovali, abych v psaní článků pokračoval. Kdyby to bylo možné, tak bych tak učinil a radost bych těmto agresorům svým odchodem neudělal. Ale po přístupu administrátorů je to fakt plýtvání životní energií - v životě, který je tak, mimo tyto struktury - cenný.

Zkrátka je lepší ten čas věnovat třeba někomu, kdo mě má rád, nebo si něco hezkého přečíst, poslechnout si hezkou hudbu, projet se na kole, nebo cokoliv jiného, než plýtvat energií na lidi, které neznám, znát je nechci a jsou hluboce pod mou úrovní. V reálu bych jim také nevěnoval více než minutu svého života...Vy slušní a dobří blogeři, kteří jste tady ale bohužel v útlaku, vám přeji hodně štěstí a hlavně: aby se jednou situace tady změnila.

Mějte se hezky a za všechno díky!

Bývalý blogger iDnesu, Tonda

AKTUALIZACE (16. 12. 2019):

Nechtěl jsem sem už nic psát, protože vše podstatné už bylo napsáno. Vzhledem k tolika příspěvkům pana Kroupy v diskuzi jsem se ale rozhodl být velkorysý, že to pro něj udělám, když jsou ty vánoce...

Pane Kroupo. Vidím, že tady ten Blog pro Vás asi opravdu hodně znamená, což je na Vaší urputnosti kupř. v komentářích zde, vidět. Ale nejen. I na svém profilu máte odkaz na Váš blog a píšete, že je celým Vaším životem. Dále píšete že chodíte na psychiatrii, neboť máte problémy s depresemi ap.

Osobně si myslím, že za Vaše problémy může toto prostředí a Vaše závislost na něm, na tomto virtuálním světě. Notabene poté, co zde někteří blogeři psali, co jste tu měl za problém a jak jste se podvolil zdejším agresorům, kteří Vás údajně také šikanovali, což jste i sám přiznal a následně se jim všem, vč. adminů, tolik snažíte zalíbit. Nešlo si kupř. nevšimnout, kolikrát jste teď, za pár dnů, všude možně hrdě zopakoval, že si tykáte s panem Bangou. A jak mu obecně rád tykáte, i když on na Vás nereaguje. Spíše reaguje tak nějak obecně. Zkuste si se svým lékařem o tom všem pohovořit a třeba se dostanete překvapivě brzy k tomu, jak své psychické problémy vyřešit jednou pro vždy.

Osobně to vidím na změnu koníčka: zkuste třeba procházky v přírodě, nebo jízdu na kole či plavání, chodit do divadla nebo do kina, vytvořit si skutečné přátele, na které budete vědět, že se můžete spolehnout. A také svému lékaři řekněte o tom Vašem Afghánistánu, který také často zmiňujete, tam by rovněž něco mohlo být nedořešeného.

A nakonec: na rozdíl od Vás to opravdu nemyslím zle i proto, že jsem psychologii několik let studoval - byť jako koníček.

Hezké svátky všem.

Autor: Antonín Novák | neděle 15.12.2019 20:12 | karma článku: 26.31 | přečteno: 904x

Další články blogera

Antonín Novák

Moje likvidace od adminů blogu

Bránil jsem se kyberšikaně, kterou se mě snažili šikanátoři vystrnadit z tohoto blogu, jako nového autora. Že prý moje články mají vysokou karmu a čtenost. A proto jsem byl adminy zablokován, abych se nemohl bránit.

13.12.2019 v 18:24 | Karma článku: 20.90 | Přečteno: 1039 | Diskuse

Antonín Novák

Nulová tolerance kyberšikany v diskuzích

Rozmohl se nám tady takový nešvar. A tím jest argumentum ad hominem, jehož autoři tapetují se snahou znechutit autora blogu k psaní dalších textů a diskutujícím věcně diskutovat. Proto jsem tomu vyhlásil nulovou toleranci.

12.12.2019 v 14:08 | Karma článku: 29.48 | Přečteno: 1368 | Diskuse

Antonín Novák

Masakr v ostravské FN: Výborná práce policie, nebo debakl?

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) označil práci policie za "výbornou". Opravdu její práce byla tak zářivá, nebo místy připomínala bláznivou americkou tragikomedii? A jaké plyne z tragédie ponaučení pro společnost?

11.12.2019 v 14:40 | Karma článku: 39.24 | Přečteno: 9711 | Diskuse

Další články z rubriky Hyde park

Miroslav Semecký

Alex Ambrosia z Malmate. Šlechtic který si sáhl na dno.

Neexistuje snad zajímavější historie, než ta, která se váže k jedné z nejvíce opomíjených postav naší minulosti. Přitom by měla být svou povahou, do myslí lidí, nesmazatelně zapsána.

18.12.2019 v 22:52 | Karma článku: 11.18 | Přečteno: 627 | Diskuse

Vladimír Kroupa

O blogerech, kteří odcházejí jen vlastní vinou…

V posledních dnech „hýbe“ naší komunitou hlasitý odchod hned tří blogerů. I když oni tvrdí opak, já mám ten názor, že za svůj odchod mohou poděkovat jen sami sobě...

17.12.2019 v 14:12 | Karma článku: 24.96 | Přečteno: 1013 | Diskuse

Antonín Novák

Moje likvidace od adminů blogu

Bránil jsem se kyberšikaně, kterou se mě snažili šikanátoři vystrnadit z tohoto blogu, jako nového autora. Že prý moje články mají vysokou karmu a čtenost. A proto jsem byl adminy zablokován, abych se nemohl bránit.

13.12.2019 v 18:24 | Karma článku: 20.90 | Přečteno: 1039 | Diskuse

Jiří Starý

Hacknout elektronické volby je příliš snadné

Možná vás v dnešní době digitální kdy se čím dál víc z našich životů odehrává online napadla otázka proč se volby a demokracie odehrává offline. Vždyť skoro každý máme elektronické bankovnictví a to je přeci bezpečné? Anebo ne?

27.11.2019 v 7:36 | Karma článku: 7.30 | Přečteno: 98 | Diskuse
Počet článků 10 Celková karma 36.58 Průměrná čtenost 3212

Rád analyzuji politický svět kolem sebe, jak domácí tak zahraniční. A pak to občas okomentuji. :-)

Najdete na iDNES.cz